LIBER KUZHINE PDF

Mësoni qysh me gatu gjellëra shumë të shijshme dhe shpejta nga + receta gatimi të publikuara nga kuzhina shqiptare dhe ajo ndërkombëtare. Nderkohe bamjet i shplajme dhe i thajme me letra kuzhine, i sperkasim me pak vaj ulliri dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne °C per minuta. Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket.

Author: Masho Akirisar
Country: Japan
Language: English (Spanish)
Genre: Spiritual
Published (Last): 21 December 2004
Pages: 284
PDF File Size: 5.85 Mb
ePub File Size: 16.54 Mb
ISBN: 868-4-46318-271-3
Downloads: 24040
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Shakashakar

Aventurat e Lusit në kuzhinë –

I sherbejme te ngrohta. Shtojme thelat e mishit te cilave i japim nje faqe shume te lehte nga te dyja anet, shtojme nje gote uje dhe i ziejme te gjitha bashke per rreth 30 minuta ne tenxhere me presion.

E rregullojme me kripeshtojme hudhrat e grira dhe e rivendosim tiganin ne zjarre mesatar duke e gatuar per afer 5 minuta. In case of device support issues, try new Snapdeal App.

Uthulla dhe kripa do ti zbuse pushin qe kane ne siperfaqe. Shtojme fetat e kerpudhave, i rregullojme me kripe dhe piper te zi te sapobluar dhe i gatuajme ne kete menyre me kapak te mbyllur per rreth 10 minuta duke shtuar pak uje nese eshte e nevojshme. E mbeshtjellim me leter transparente dhe e vendosim ne frigorifer per 30 minuta. Thank you for your interest You will be notified when this product will be kuzjine stock. Lyejme me pak gjalp dhe miell ose veshim me leter furre dy tava te rrumbullakta me diameter 20cm.

Exchange offer is not applicable with this product. Normalisht shqiptaret qe jetojne ne Itali, gatuajne duke u bazuar ne recetat e dy kuzhinave, shqiptare dhe italiane: Perberesi sekret eshte speci jeshil: Nje kombinim fantastik i shijes se kafes me arrat, ben qe kjo embelsire te shijohet deri ne feten e fundit.

Ziejme ne uje te vluar me pak kripe fetat e patateve per minuta derisa te zbuten, por jo plotesisht. Per me teper eshte edhe i shendetshme sepse permban vaj ulliri ne vend te gjalpit dhe copa frutash. Darkat tuaja mes miqve nuk kane qene asnjehere kaq te shijshme! Salca e kerpudhave i jep nje shije te pakrahasueshme, ndersa pana i jep te gjithe kremozitetin per te cilen liner recete ka nevoje. Qulli me arra dhe hudhra te grira, del gati gati si krem dhe bashkohet ne menyre perfekte me butesine e qofteve.

  ECOFEMINIST PHILOSOPHY KAREN WARREN PDF

Shop on the Go Download the app and get exciting app only offers at your fingertips. Kjzhine me patate lier sallam eshte nje pjate me perberes shume te thjeshte, por qe i japin kesaj recete nje shije te jashtezakonshme.

Please press enter for search. Parashtroje Unegatuaj faqja ne Facebook Instagram. Shtresa e fundit duhet te jete me patate dhe copeza sallami. Lyejme me vaj ulliri taven une kam perdorur nje tave katrore me permasa 25cmx25cme sperkasim me galete dhe shtrojme nje shtrese patate pa i mbivendosur siper njera tjetres.

Bashkojme ne nje ene duke i situr nje nga nje te gjithe perberesit e thate: Nxjerrim brumin nga frigoriferi, e heqim nga qesja transparente dhe e shtypim paksa me duar. I vendosim kapakun dhe i leme te gatuhen ne zjarre te ulet, ne menyre qe te zbuten me avullin e tyre.

Shtojme arrat e therrmuara dhe vazhdojme gatimin derisa qulli te kete arritur trashesine e deshiruar. How can we help you? Lyejme me pak vaj dhe miell nje forme drejtekendore me gjatesi 28cm, hedhim ne te brumin e kekut dhe e nivelojme me kujdes.

Shenime Kuzhine

Hapim peten sfoljate ne tavolinen e punes dhe me ndihmen e nje forme rrethore ose nje gote, formojme 12 rrathe oiber disqe brumi. Was this information helpful to you?

India’s fastest online shopping destination. Thank You for submitting your response. Pastrojme bamjet duke i prere bishtin ne forme konike, ne kete menyre gjate gatimit ato nuk do te shperbehen. No result found for “OK”. Nje kapitull i vecante u eshte kushtuar pijeve te ndryshme.

Nga te gjitha menyrat e servirjes se qofteve, kjo eshte absolutisht e preferuara ime! Kjo lejon qe aromat te bashkohen me njera tjetren dhe qoftet te dalin liiber te shijshme. Shtojme kosin, vajin e ullirit dhe vazhdojme perzierjen edhe per disa sekonda. Shtojme edhe perzierjen me miell ukzhine kakao duke i trazuar mire derisa te formohet nje brume i njetrajtshem. Perhapim gjysmen e kremit me kafe mbi njeren nga gjysmat e kekut dhe vendosim me kujdes gjysmen tjeter siper duke e lyer me kremin e mbetur.

  ENTEROTOMIA VETERINARIA PDF

Pasi qoftet jane skuqur, i vendosim mbi nje pjate te shtruar me letra thithese nderkohe qe pergatisim qullin. Receta eshte shume e thjeshte per khzhine pergatitur, dhe ne me pak se 1 ore do te keni ne tavolinen tuaj nje nga embelsirat me te mira qe keni provuar ndonjehere! Nese brumi ka dale paksa i bute, shtojme 2 luge galete.

Rrahim lehtesisht vezet ne nje ene te vogel dhe i shtojme dalengadale duke vazhduar rrahjen. Keto receta tipike te kuzhines italo-shqiptare jane te thjeshta e mund te konsultohen si liber elektronik Ebook ose si liber i zakonshem, per te gatuar dhe kuzhune t’u zbavitur.

Bamjet jane nje nga ato perimet qe ose i pelqen ose nuk i pelqen, nuk ka vije te mesme me to! Your item has been added to Shortlist. Browse our FAQs or submit your query here.

Follow Us Facebook Instagram. Please apply exchange offer again. Ne fund, shtojme edhe copezat e dardhave, e perziejme mire te gjithe masen dhe e hedhim ne nje forme ,iber te lyer me pak vaj ulliri dhe buke te grire.

Ne nje tjeter ene, rrahim te verdhat e vezeve me sheqerin e bardhe derisa te perftojme nje krem me ngjyre te verdhe te hapur. Ky kek eshte ideal nese konsumohet ne vere me pak lber me vanilje ose ne dimer me pak krem pana te rrahur.